niedziela, 24/9/2023 | 1:10 CEST
You are here:  / Wakacje i Urlop / Łazienki Królewskie

Łazienki Królewskie

post by related

related post

Łazienki Królewskie

Bardzo znany i ceniony w świecie zabytków, zespół pałacowo-parkowy w Warszawie, jakimi są Łazienki Królewskie, od dziesiątek lat cieszy się ogromną popularnością i powodzeniem. Jego piękno, wystrój i królewskie korzenie, przyciągają każdego dnia mieszkańców stolicy, a także spragnionych piękna i cudownych widoków turystów.

Łazienki Królewskie w Warszawie założone zostały w XVIII wieku za sprawą króla Stanisława Augusta Poniatowskiego, w wykonaniu architektów królewskich: Dominika Merliniego, Jana Chrystiana Kamsetzera i Jana Chrystiana Szucha.

Czym jest dziś ten przepiękny zespół pałacowo-parkowy w Warszawie? Podobnie, jak w momencie jego założenia, jest przede wszystkim miejscem, w którym rozgrywają się liczne wydarzenia o charakterze kulturowym, rozrywkowym, naukowym, a także sportowym. To miejsce, które w sposób szczególny ukochane jest przez spacerowiczów, pragnących pięknych widoków i cudownych zapachów natury.

Łazienki Królewskie w Warszawie stanowią muzeum, które od 1960 już roku, wciąż zachęca do zwiedzania zarówno warszawiaków, jak również i turystów z innych części Polski, a także spoza jej terenów. Od 15 lipca 2010 roku, dyrektorem Łazienek jest Tadeusz Zielniewicz, który wcześniej pełnił rolę generalnego konserwatora zabytków.

W Łazienkach znajduje się między innymi Pomnik Fryderyka Chopina, Stara Pomarańczarnia, Biały Domek, Pałac na Wyspie, a także minipole golfowe, stanica jeździecka, czy restauracja Belvedere. Z całą pewnością Łazienki Królewskie w Warszawie, spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających turystów.